Stanowisko ds. orzecznictwa

    ZUS I Oddział w Poznaniu

    Wydział Ubezpieczeń i Składek

    I Oddział w Poznaniu
    ul. Dąbrowskiego 12
    60-908 Poznań

  • Województwo

    wielkopolskie

    - wykształcenie wyższe (nauki społeczne, gospodarka, prawo, administracja)
    - minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi

    - podstawowa znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
    - umiejętność obsługi pakietu MS Office,
    - nastawienie na wyniki/konsekwencja w działaniu,
    - terminowość, rzetelność,
    - samodzielność, odpowiedzialność,
    - poprawne przekazywanie informacji ustnych oraz pisemnych,
    - działanie procesowe/nastawienie na proces,
    - umiejętność podejmowania decyzji,
    - umiejętność rozwiązywania problemów,
    - przekonywanie,
    - poprawne wnioskowanie,
    - stanowczość/pewność siebie, opanowanie,
    - umiejętność stosowania przepisów,
    - umiejętność obsługi klientów.

  • Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

    - prowadzi postępowania wyjaśniające i ustala podlegania ubezpieczeniom społecznym, podstawy wymiaru składek, obowiązku opłacania składek, zasad finansowania i wysokości składek na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych,
    - przygotowuje decyzje ustalające podmiot zobowiązany do pełnienia funkcji płatnika składek,
    - prowadzi postępowania wyjaśniające związane z ustalaniem górnej roczne podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe,
    - obsługuje wnioski o wyrażenie zgody na opłacanie po terminie składek na dobrowolne ubezpieczenia społeczne,
    - prowadzi postępowania wyjaśniające w zakresie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe.

  • Wymagane dokumenty

    - list motywacyjny ze wskazaniem komórki organizacyjnej i stanowiska o jakie ubiega się kandydat oraz numeru oferty 254/2018
    - CV
    - kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
    - kopie dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie zawodowe
    - odręcznie podpisane oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji (wzór poniżej w rubryce Wymagana klauzula)

  • Termin, do którego należy składać dokumenty

    21 listopada 2018 r.

  • Za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wpływu korespondencji w godzinach urzędowania I Oddziału ZUS w Poznaniu.

  • Miejsce składania dokumentów

    I Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu
    Wydział Spraw Pracowniczych pok. 226

  • Dodatkowe informacje

    - umowa na czas określony w celu zastępstwa nieobecnego pracownika,
    - skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne,
    - nadsyłanych dokumentów nie zwracamy,
    - oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane,
    - dokumentacja niekompletna, niepodpisana, bez wymaganej klauzuli nie będzie uwzględniona,
    - do składania ofert zachęcamy osoby z niepełnosprawnością.

  • Warunki pracy

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
    Wyposażenie stanowiska pracy:
    - sprzęt komputerowy,
    - sprzęt biurowy.
    Warunki wykonywania pracy:
    - spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
    - polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
    - wiążą się z bezpośrednim kontaktem z klientem ZUS,
    - konieczność poruszania się po całym obiekcie,
    - konieczność odbywania podróży służbowych,
    - budynek 6-piętrowy z windą,
    - stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na 4 piętrze,
    - wejście do budynku jest zorganizowane z poziomu chodnika,
    - przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia,
    - drzwi przy wejściu do budynku otwierają się automatycznie,
    - w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca
    parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Wymagana klauzula