Ścieżka nawigacji

Aktualności

„ZUS bez granic” na antenie TVP Polonia

Cykl składał się będzie z 10 odcinków emitowanych co dwa tygodnie, z powtórkami dogodnymi dla każdej strefy czasowej. Jego powstanie jest odpowiedzią na liczne prośby widzów rozsianych po całym świecie. Są to najczęściej wątpliwości studio programu ZUS bez granicdotyczące polskich ubezpieczeń społecznych: emerytalnego, rentowego, wypadkowego i naliczania kapitału początkowego. Istotne jest także poszerzanie wiedzy na temat umów międzynarodowych regulujących kwestie składkowe dla osób pracujących w trakcie kariery zawodowej w dwóch lub więcej państwach.

Reporterzy odwiedzą organizowane przez ZUS co roku „Dni Poradnictwa”, dzięki którym Polacy na emigracji z pierwszej ręki mogą poradzić się jakie są ich prawa w zakresie ubezpieczeń społecznych. Eksperci ZUS będą do Państwa dyspozycji podczas dyżurów na Facebooku i na Skype zaraz po emisji programu. Odpowiedzą na wszystkie Państwa  pytania, a najważniejsze zostaną omówione w kolejnym odcinku.

Emisja pierwszego odcinka w TVP Polonia już we wtorek o 19:25. Powtórki w nocy z wtorku na środę o 5:35 i w niedzielę o 8:35. Omówiona zostanie sytuacja osób, które pracowały w kilku krajach, a bohaterką będzie pani Aleksandra, która mieszka w holenderskim Nijmegen.