Ścieżka nawigacji

Aktualności

W Szczebrzeszynie ZUS brzmi… prosto

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest partnerem edukacyjnym festiwalu Stolica Języka Polskiego. Wszyscy chętni mogą odwiedzić namiot ZUS-u, gdzie odbędą się warsztaty z prostego pisania i dyskusje o języku w życiu publicznym. Nie zabraknie quizów wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych z nagrodami, przewidziany jest także kącik zabaw dla dzieci.

ZUS od kilku lat wdraża prosty język w komunikacji z klientami. Specjalnie przygotowani pracownicy Zakładu, trenerzy-konsultanci, szkolą koleżanki i kolegów, by pisali do klientów w sposób jasny i zrozumiały. W Szczebrzeszynie chcą podzielić się tą wiedzą. Warsztaty z językiem w namiocie ZUS-u będą się odbywać dwa razy dziennie, o godz. 10.30 i 14.15.

Każdego dnia festiwalu od 10.00 do 19.00 można będzie także skorzystać z porad ekspertów ZUS. Zainteresowani będą mogli dopytać o emerytury, renty, ulgi dla przedsiębiorców czy zasiłki. ZUS udostępni także stoisko, na którym będzie można zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych i tym samym mieć dostęp do swojego konta w ZUS. Wszystkie materiały informacyjne udostępniane podczas festiwalu w namiocie ZUS pisane są oczywiście prostym językiem.

W Szczebrzeszynie pracowników ZUS-u będzie można spotkać od 5 do 10 sierpnia (tereny zielone przy szkole, przy ul. Zamojskiej 70). W niedzielę festiwal przenosi się do Zamościa na Rynek Wodny.

Patronami tegorocznej edycji festiwalu są Anna Świrszczyńska i Jan Brzechwa. Szczegółowy program jest dostępny na stronie stolicajezykapolskiego.pl.

Informacje o festiwalu na stronie zus.pl znajdują się pod adresem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/festiwal-stolica-jezyka-polskiego