Koordynator ds. dostępności

Koordynator ds. dostępności odpowiada za wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz monitorowanie zapewnienia przez Zakład dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Zadania Koordynatora dostępności

  1. Wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez ZUS,
  2. Współpraca z Zespołem ds. dostępności ZUS dla osób ze szczególnymi potrzebami,
  3. Przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z minimalnymi wymaganiami służącymi zapewnieniu dostępności, określonymi w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2019 r. poz. 1696 z późn. zm.),
  4. Monitorowanie działalności ZUS w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
  5. Przedstawianie Prezesowi ZUS bieżących informacji o podejmowanych działaniach z zakresu realizowanych zadań,
  6. Sporządzanie raportu zbiorczego o stanie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Kontakt

Koordynator do spraw dostępności ZUS:
Krzysztof Czechowski, koordynator ds. dostępności, Gabinet Prezesa ZUS
Telefon kontaktowy: 22-667-15-04
e-mail: krzysztof.czechowski01@zus.pl

Podstawa Prawna

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2019 poz. 1696 z późn. zm.)

Regionalni koordynatorzy ds. dostępności

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych powołani zostali również regionalni koordynatorzy ds. dostępności, pełniący swoje funkcje w terenowych jednostkach organizacyjnych.

Kontakt do koordynatorów regionalnych

L.p.

Oddział ZUS

Imię

Nazwisko

telefon

email

1.

I Oddział w Łodzi

Magdalena

Szczepaniak

426382279

magdalena.szczepaniak02@zus.pl

2.

I Oddział w Poznaniu

Tomasz

Wolan

618314115

tomasz.wolan@zus.pl

3.

I Oddział w Warszawie

Emil

Wratny

225382027

emil.wratny@zus.pl

4.

II Oddział w Łodzi

Aleksandra

Banachowska

438245656

aleksandra.banachowska@zus.pl

5.

II Oddział w Poznaniu

Urszula

Marcinkowska

632223131

urszula.marcinkowska@zus.pl

6.

II Oddział w Warszawie

Romuald

Krasowski

225902500

romuald.krasowski@zus.pl

7.

III Oddział w Warszawie

Elżbieta

Przesmycka

228904391

elzbieta.przesmycka@zus.pl

8.

Oddział w Białymstoku

Piotr

Żarów

857486846

piotr.zarow@zus.pl

9.

Oddział w Bielsku-Białej

Monika

Willmann

338252216

monika.willmann@zus.pl

10.

Oddział w Biłgoraju

Marta

Woźnica

846881294

Marta.Woznica@zus.pl

11.

Oddział w Bydgoszczy

Mateusz

Kieszkowski

523418029

mateusz.kieszkowski@zus.pl

12.

Oddział w Chorzowie

Barbara

Muc

323490622

barbara.muc@zus.pl

13.

Oddział w Chrzanowie

Katarzyna

Celarek

326245343

katarzyna.celarek@zus.pl

14.

Oddział w Częstochowie

Tatiana

Sadza

343689137

tatiana.sadza@zus.pl

15.

Oddział w Elblągu

Agnieszka

Cybulska

556419263

agnieszka.cybulska01@zus.pl

16.

Oddział w Gdańsku

Alina

Łepkowska

583078613

Alina.Lepkowska@zus.pl

17.

Oddział w Gorzowie Wielkopolskim

Joanna

Sobieraj

957395461

joanna.sobieraj02@zus.pl

18.

Oddział w Jaśle

Marzena

Miśkiewicz

134464001
wew. 272

marzena.miskiewicz@zus.pl

19.

Oddział w Kielcach

Małgorzata

Popiel

413677472

Malgorzata.Popiel@zus.pl

20.

Oddział w Koszalinie

Małgorzata

Polańska

943485801

Malgorzata.Polanska@zus.pl

21.

Oddział w Krakowie

Jadwiga

Burzyńska

126302239

jadwiga.burzynska@zus.pl

22.

Oddział w Legnicy

Emilia

Nowakowska

768764163

Emilia.Nowakowska@zus.pl

23.

Oddział w Lublinie

Krzysztof

Piskorz

815357723

krzysztof.piskorz@zus.pl

24.

Oddział w Nowym Sączu

Anna

Mieczkowska

184498196

anna.mieczkowska@zus.pl

25.

Oddział w Olsztynie

Monika

Olszewska

895214570

Monika.Olszewska@zus.pl

26.

Oddział w Opolu

Grażyna

Wertel

774511469

Grazyna.Wertel@zus.pl

27.

Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

Ewa

Szymankiewicz

627357369

ewa.szymankiewicz@zus.pl

28.

Oddział w Pile

Andrzej

Zadrożny

672105834

Andrzej.Zadrozny@zus.pl

29.

Oddział w Płocku

Magdalena

Opalczewska

242628222
w. 2017

magdalena.opalczewska@zus.pl

30.

Oddział w Radomiu

Edyta

Kępka

483856351

edyta.kepka01@zus.pl

31.

Oddział w Rybniku

Justyna

Marszałek-Świtlik

324391165

justyna.marszalek-switlik@zus.pl

32.

Oddział w Rzeszowie

Dorota

Kijowska

178675218

Dorota.Kijowska@zus.pl

33.

Oddział w Siedlcach

Maciej

Mazurek

256401688

MACIEJ.MAZUREK@ZUS.PL

34.

Oddział w Słupsku

Joanna

Moszczyńska

598419572

joanna.moszczynska@zus.pl

35.

Oddział w Sosnowcu

Małgorzata

Męcik

502002299

Malgorzata.Mecik@zus.pl

36.

Oddział w Szczecinie

Michał

Sech

914596933

michal.sech@zus.pl

37.

Oddział w Tarnowie

Jacek

Dęboś

146327630

jacek.debos@zus.pl

38.

Oddział w Tomaszowie Mazowieckim

Grażyna

Sobolewska

447263600

grazyna.sobolewska@zus.pl

39.

Oddział w Toruniu

Anna

Mosińska

566109317

Anna.Mosinska@zus.pl

40.

Oddział w Wałbrzychu

Barbara

Monarcha

746497602

barbara.monarcha@zus.pl

41.

Oddział we Wrocławiu

Joanna

Małolepszy

713606386

Joanna.Malolepszy@zus.pl

42.

Oddział w Zabrzu

Marek

Grzelec

322778611

marek.grzelec@zus.pl

43.

Oddział w Zielonej Górze

Anna

Jacyno

684559036

anna.jacyno01@zus.pl

Utworzył/Odpowiada: Anna Borowska - DOK - 17.09.2020 r., godz. 12:29

Udostępnił: Anna Borowska - DOK - 17.09.2020 r., godz. 12:29