Ścieżka nawigacji

Aktualności

„Projekt z ZUS” dla młodzieży rozstrzygnięty

Koniec roku to czas oceny sukcesów uczniów w nauce oraz konkursach. Centralna Komisja konkursu w ramach „Projektu z ZUS” złożyła dziś gratulacje i podziękowania uczniom i nauczycielom w Gimnazjum Dwujęzycznym im. Narcyzy Żmichowskiej nr 34 w Warszawie. Uczniowie tego gimnazjum: Maksym Berger, Jan Jurkiewicz, Kacper Koźluk i Michał Muszyński zdobyli I miejsce w kategorii „film”. nagrodzeni uczniowie

Do tegorocznej edycji „Projektu z ZUS” nauczyciele zgłosili prawie 5,5 tysiąca uczniów. Centralna Komisja oceniła 73 prace konkursowe, które zakwalifikowały się w etapie wojewódzkim. Wszystkich zwycięzców oraz nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe będzie można obejrzeć na stronie konkursu. Zwycięzcy konkursu otrzymali m.in. głośniki bluetooth, kije do selfie czy opaski USB. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy uczniom za wykonaną pracę oraz nauczycielom za propagowanie wiedzy ubezpieczeniowej. Zapraszamy do udziału w „Projekcie z ZUS” w przyszłym roku. Materiały edukacyjne będą dostępne na naszej stronie w zakładce „edukacja”.

W „Projekcie z ZUS” wyjaśniamy, czym są ubezpieczenia społeczne, jakie są świadczenia z ZUS oraz na jakich zasadach funkcjonuje system emerytalny w Polsce. Materiały zawierają scenariusz lekcji, multimedia oraz dokumentację projektu. Projekt wymaga od uczniów samodzielnego poszerzania wiedzy oraz pracy zespołowej przy tworzeniu filmu, komiksu, plakatu lub prezentacji.