Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Oddział w Gdańsku – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Gdańsku – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w siedzibie Oddziału ZUS w Gdańsku  przy ul. Marynarki Polskiej 146A.

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone 3 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku wejściem od ulicy Marynarki Polskiej 146 A z poziomu chodnika.

Drzwi do budynku otwierają się automatycznie. 

Wewnątrz budynku

Gabinety lekarskie lekarzy orzeczników znajdują się na parterze i na I piętrze z możliwością dotarcia windą. Z wejścia należy kierować się w lewą stronę.

Gabinety lekarskie komisji lekarskich znajdują się na podwyższonym parterze z możliwością dotarcia windą. Z wejścia należy kierować się w prawą stronę.

Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. O zamiarze skorzystania z windy należy poinformować pracownika ochrony, którego pomieszczenie znajduje się po lewej stronie od drzwi wejściowych.

Na holu głównym znajduje się również wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej, z którego w razie potrzeby można skorzystać.

Pętla indukcyjna znajduje się na parterze, w pokoju numer 13. Stanowisko do obsługi osób niedosłyszących wyróżnia znak przekreślonego ucha z literą "T".

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajdują się na parterze na korytarzach po prawej i po lewej stronie od wejścia do budynku.