Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Oddział w Płocku – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Płocku – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w 3 lokalizacjach:

  • w siedzibie Oddziału ZUS w Płocku przy al. Jachowicza 1,
  • w siedzibie Inspektoratu ZUS w Ostrołęce przy ul. dr A. Kuklińskiego 3,
  • w siedzibie Inspektoratu ZUS w Ciechanowie przy ul. Rzeczkowskiej 8.

Sprawdź na skierowaniu na badanie, w której lokalizacji odbędzie się Twoje badanie.

 

1. Siedziba Oddziału w Płocku

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem przy al. Jachowicza 1 znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku oddzielnym wejściem przeznaczonym tylko dla klientów skierowanych na badanie przez lekarza orzecznika. Znajduje się ono od strony południowo-zachodniej budynku (droga dotarcia do wejścia oznaczona jest strzałkami). Przy wejściu znajduje się pochylnia.

Drzwi do budynku nie otwierają się automatycznie. Przy drzwiach jest zamontowany dzwonek (na wysokości umożliwiającej dostępność dla ubezpieczonego na wózku inwalidzkim). Użyj dzwonka, jeżeli chcesz uzyskać pomoc przy otwarciu drzwi wejściowych.

Wewnątrz budynku

Gabinety lekarskie znajdują się na parterze. Z wejścia kieruj się w lewą stronę do punktu informacyjnego orzecznictwa lekarskiego pok. 111 A, gdzie otrzymasz informację w którym gabinecie będzie przeprowadzone badanie. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. Drzwi do gabinetów są otwierane przez lekarzy orzeczników.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się na parterze budynku.

 

2. Siedziba Inspektoratu ZUS w Ostrołęce

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem przy ul. dr A. Kuklińskiego 3 znajduje się parking dla klientów ZUS, na którym jest wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku wejściem głównym. Przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia.

Drzwi do budynku otwierają się automatycznie. Zaopatrzone są również w dzwonek dla klientów, którzy potrzebują pomocy przy wejściu do budynku. Pracownik ochrony pomaga każdemu klientowi, który wymaga pomocy przy wejściu do budynku.

Wewnątrz budynku

Gabinety lekarskie znajdują się na parterze. Z wejścia kieruj się w prawą stronę do stanowiska pracownika ochrony, który kieruje do wydziału orzecznictwa lekarskiego – pokój nr 13. Tam uzyskasz informację o numerze gabinetu, w którym zostanie przeprowadzone badanie. Drzwi do gabinetów otwierane są przez lekarzy orzeczników.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się na parterze budynku w pobliżu gabinetów lekarskich, w których przeprowadzane są badania.

 

3. Siedziba Inspektoratu ZUS w Ciechanowie

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem przy ul. Rzeczkowskiej 8 znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku wejściem głównym z poziomu chodnika. Przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia.

Drzwi do budynku otwierają się automatycznie.

Wewnątrz budynku

Gabinety lekarskie znajdują się na parterze z możliwością dotarcia schodami lub windą. Z wejścia należy kierować się w prawą stronę do rejestracji pod numer pokoju 008 (podany w skierowaniu na badanie). Tam zostaniesz poinformowany, w którym gabinecie odbędzie się badanie.

Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. Drzwi do gabinetów są otwierane przez lekarzy orzeczników.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się na parterze budynku przy gabinetach lekarskich.