Ścieżka nawigacji

Aktualności

Dolina Krzemowa w ZUS

Nie zdarzyło się jeszcze, by jakakolwiek instytucja administracji publicznej zorganizowała warsztaty z zakresu administrowania największymi bazami danych z udziałem wysokiej klasy specjalistów pracujących w światowym centrum zarządzania nowymi technologiami, czyli Dolinie Krzemowej w okolicach San Jose w Kalifornii. szkolenie IBM w ZUS

Maureen Townsend, John Campbell, Jeff Josten i Michał Białecki, którzy na co dzień zajmują się rozwojem technologii serwerów DB2 w sercu IBM w Dolinie Krzemowej, na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poprowadzili warsztaty z zakresu administrowania bazą danych DB2, przedstawiając przy okazji trendy i kierunki rozwoju tej technologii oraz zbliżającą się migrację do najnowszych technologii, które wejdą wkrótce na rynek. W warsztatach ze specjalistami z laboratorium IBM udział wzięli pracownicy ZUS, którzy na co dzień zajmują się obsługą Centralnej Bazy Danych Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS oraz współpracujący z Zakładem przedstawiciele największych wykonawców.

Oparta na technologii IBM DB2 Centralna Baza Danych KSI ZUS gromadzi i przetwarza dane wszystkich 25 mln klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kompleksowy System Informatyczny ZUS jest jednym z największych tego typu systemów operacyjnych w Europie. Rozmiar przetwarzanych w nim danych to 130 TB (terabajty), a liczba wykonywanych w nim operacji sięga progu 400 tys. interakcji na sekundę.