Ścieżka nawigacji

Aktualności

Dzień Pracownika ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych został powołany do życia przez prezydenta Ignacego Mościckiego 88 lat temu, 24 października 1934 roku. Dlatego to właśnie tego dnia przypadają obchody Dnia Pracownika ZUS. Z tej okazji najbardziej zasłużonym pracownikom przyznawane są specjalne odznaczenia.

– Nie wolno nam zapominać o odpowiedzialności, jaka spoczywa na naszej instytucji wobec Polaków. Tradycja i historia zobowiązują. Nasza praca była, jest i będzie służbą publiczną. Jesteśmy dobrze zorganizowaną instytucją z nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi i technicznymi – mówiła prof. Uścińska podczas uroczystości wręczania odznaczeń.

Prezes ZUS przypomniała, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi wiele działań dotyczących nie tylko zabezpieczenia emerytalno-rentowego, lecz także szeroko rozumianej polityki publicznej.

– Staliśmy się zakładem zabezpieczenia społecznego. Realizujemy zadania, które służą wsparciu rodziny. W ramach specjalnego centrum zajmującego się świadczeniami na rzecz rodziny obsługujemy: 500+, 300+, rodzinny kapitał opiekuńczy i świadczenia żłobkowe. Wspieramy także obywateli Ukrainy, którzy przebywają w Polsce z powodu wojny w ich kraju – dodała szefowa ZUS.