Ścieżka nawigacji

Aktualności

E-wizyta w ZUS

Dzięki e-wizytom w bardzo prosty sposób każdy może porozmawiać z naszymi pracownikami i załatwić szereg spraw w ZUS, bez konieczności osobistej obecności w placówce Zakładu. Od października na spotkanie online zdecydowało się niemal 63 tys. osób. Za wdrożenie e-wizyty Zakład otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020 dla najlepszych pod względem jakości rozwiązań na rynku w obszarze usług – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS wprowadził e-wizytę w październiku 2020 roku. Najwięcej osób zgłasza się do warszawskich oddziałów, które łącznie obsłużyły ok. 9 tys. osób.

Podczas e-wizyty można załatwić wiele spraw. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent – łącznie niemal 19,8 tys. (w tym 860 świadczeń międzynarodowych). W związku z pandemią i wprowadzanymi rozwiązaniami w ramach Tarczy Antykryzysowej dużym zainteresowaniem cieszyły się również kwestie związane z prowadzeniem firmy – z e-wizyty skorzystało ponad 16,5 tys. przedsiębiorców. Blisko 14 tys. osób dzięki wideorozmowie wyjaśniło kwestie związane z wypłatą zasiłków. W czasie pandemii rośnie też zainteresowanie Platformą Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Nasi eksperci potwierdzili profil PUE podczas e-wizyt blisko 10 tys. osób.

Za wdrożenie e-wizyty Zakład otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Quality Certificate 2020. To dowód uznania dla najlepszych pod względem jakości rozwiązań na rynku. Warto podkreślić, że nie pierwszy certyfikat, jaki otrzymał ZUS. Tytuł European Quality Certificate 2018 trafił do Zakładu za wdrożenie stanowiska doradcy emerytalnego.

Wiecej o e-wizycie.