Ścieżka nawigacji

Aktualności

Gratulacje dla młodzieży!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już po raz ósmy zorganizował Olimpiadę „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada to zwieńczenie projektu edukacyjnego realizowanego pod nazwą „Lekcje z ZUS”. Zarówno projekt jak i Olimpiada są objęte patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

finaliści olimpiady ZUS

W tegorocznej edycji Olimpiady pierwsze miejsce zajęły przedstawicielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem - Kamila Leoniak, Patrycja Jędras i Weronika Kulesza. To jedyny zespól, który zdobył maksymalną liczbę punktów.

Na drugim miejscu uplasowały się przedstawicielki Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku w składzie - Paulina Malinowska, Katarzyna Załuska i Marlena Lewoc.

Trzecie miejsce wywalczyły przedstawicielki województwa małopolskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej - Gabriela Zelek, Aleksandra Woźniak i Karolina Pająk

Tuż za podium, ale z tą samą liczbą punktów co poprzedniczki, ale nieco gorszym czasem, uplasowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie - Agnieszka Rzeźniczok, Marta Penczok i Maciej Jankowski.

„Wiedza tegorocznych finalistów jest naprawdę imponująca. Serdecznie wszystkim gratuluję. Dziękuję też nauczycielom za doskonałe przygotowanie młodzieży a także dyrektorom szkół za wsparcie, jakie okazują edukacji w zakresie ubezpieczeń społecznych. Pragnę podziękować także naszym Koordynatorom, którzy wkładają wiele pracy w upowszechnianie wiedzy na temat tej ważnej dziedziny naszego życia.” – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W tegorocznej edycji Olimpiady zespoły walczyły o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe.

Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. To oznacza, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości.

Więcej informacji o projektach edukacyjnych realizowanych przez ZUS.