Ścieżka nawigacji

Aktualności

Jesteś w Banku - wpadnij do ZUS. Pilotaż

PUE ZUS to elektroniczna forma kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki PUE ZUS można uzyskać dostęp do swoich danych w ZUS i zrealizować wiele spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie - przez Internet.

Aby móc w pełni korzystać z elektronicznego ZUS wystarczy zarejestrować swój profil na PUE ZUS i go uwierzytelnić (zaufać) poprzez potwierdzenie swojej tożsamości. Do dziś można to było zrobić na dwa sposoby:

 • osobiście w jednostce ZUS
 • elektronicznie - za pomocą podpisu elektronicznego (certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego ePUAP - elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej).

Teraz kolejnym sposobem założenia i uwierzytelnienia (zaufania) profilu na PUE ZUS jest wykorzystanie do tego celu swojego rachunku w serwisie bankowości elektronicznej.

Aby sprawdzić działanie usługi, ZUS i PKO Bank Polski pilotażowo udostępniają taką możliwość 50 tysiącom klientów Banku.

Osoby, które po zalogowaniu do swojego rachunku w serwisie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego otrzymają informację o nowej usłudze, będą mogły założyć i uwierzytelnić (zaufać) profil na PUE ZUS oraz zalogować się do niego.

Nowy sposób założenia profilu na PUE ZUS nie wymaga dodatkowego potwierdzania tożsamości w placówce ZUS.

Po pozytywnym zakończeniu pilotażu usługa będzie sukcesywnie udostępniania kolejnym użytkownikom bankowości elektronicznej iPKO i Inteligo.

Jak założyć i uwierzytelnić (zaufać) profil na PUE ZUS przez serwis iPKO?

 1. Zaloguj się do serwisu iPKO i z górnego menu wejdź w zakładkę "e-Urząd".
 2. Kliknij przycisk "Przejdź do Portalu PUE ZUS".
 3. Zaakceptuj oświadczenie i podaj kod jednorazowy z narzędzia autoryzacji, a następnie zatwierdź zmiany przyciskiem "Zaloguj", a zostaniesz przeniesiony na stronę PUE ZUS.
 4. W oknie formularza rejestracji uzupełnij podstawowe dane tj. adres e-mail oraz opcjonalnie numer telefonu komórkowego.
 5. Zapoznaj się z Regulaminem nowego profilu i zaznacz wymagane oświadczenie oraz zgodę na przetwarzanie, gromadzenie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie i usuwanie danych adresowych (w tym adresu e-mail) przez ZUS.
 6. Kliknij ,,Dalej'', a zostaniesz przekierowany na stronę swojego profilu na PUE ZUS. Wiadomość zawierająca nadany login zostanie wysłana na adres e-mail podany w formularzu rejestracji.

Jak zalogować się do profilu na PUE ZUS przez serwis iPKO?

 1. Zaloguj się do serwisu iPKO i z górnego menu wejdź w zakładkę "e-Urząd".
 2. Kliknij przycisk "Przejdź do Portalu PUE ZUS".
 3. Podaj kod jednorazowy z narzędzia autoryzacji, zatwierdź kod przyciskiem "Zaloguj", a zostaniesz przeniesiony do swojego profilu na PUE ZUS.

Jak zalogować się do profilu ze strony PUE ZUS przy użyciu loginu i hasła z iPKO?

 1. Wejdź na stronę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 2. W oknie ,,Logowanie do PUE'' kliknij przycisk ,,Zaloguj''.
 3. Na stronie ,,Wybór sposobu logowania'' wybierz ,,Bankowość elektroniczna. Zaloguj za pośrednictwem banku''.
 4. Zaloguj się do serwisu iPKO i z górnego menu wejdź w zakładkę "e-Urząd".
 5. Kliknij przycisk "Przejdź do Portalu PUE ZUS".
 6. Podaj kod jednorazowy z narzędzia autoryzacji, zatwierdź kod przyciskiem "Zaloguj", a zostaniesz przeniesiony do swojego profilu na PUE ZUS.