Ścieżka nawigacji

Aktualności

"Lider Informatyki" dla ZUS

- To system, który należy do dziesiątki największych systemów informatycznych świata. Co roku przetwarza setki milionów dokumentów i Laureaci Konkursuksięguje ponad 100 mld zł składek na ubezpieczenia społeczne. I co najważniejsze: ten system nigdy nie zawiódł. Emeryci i renciści zawsze dostają pieniądze na czas – mówił o Kompleksowym Systemie Informatycznym ZUS, przy okazji wręczenia nagrody specjalnej konkursu „Lider Informatyki 2017” Tomasz Bitner, redaktor naczelny Computerworld.

- To nagroda i wyróżnienie dla wszystkich, którzy tworzyli ten system i na bieżąco go obsługują. To nagroda zarówno dla współpracujących z nami wykonawców, jak i całego zespołu informatycznego po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto docenić, że KSI to wytwór polskiej myśli technologicznej – powiedział, odbierając nagrodę, Krzysztof Dyki członek zarządu ZUS ds. IT.

To już druga nagroda dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w konkursie „Lider Informatyki”. W 2012 r. nagrodzony został projekt Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Celem konkursu „Lider Informatyki” jest poszukiwanie i promowanie najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych przez działające w Polsce firmy i jednostki publiczne. Głównymi kryteriami są biznesowa wartość projektów dostarczanych przez ICT oraz ich innowacyjność. Jury konkursu ocenia rolę IT w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, dojrzałość organizacyjną laureatów, wydajność procesów biznesowych oraz ich wsparcie ze strony IT. Konkurs „Lider Informatyki” został objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju.

Więcej o nagrodzie dla ZUS i samym Kompleksowym Systemie Informatycznym można przeczytać na stronie redakcji Computerworld.