Ścieżka nawigacji

Aktualności

Liderzy Ubankowienia nagrodzeni

Srebrnym Liderem Ubankowienia został Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli. Tytuł Brązowego Lidera Ubezpieczeń otrzymał Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Berlinku. Statuetki i dyplomy zwycięzcom wręczył członek zarządu ZUS Mariusz Jedynak podczas Święta Spółdzielczości Bankowej. Laureaci konkursu oraz Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych Krystyna Majerczyk-Żabówka (przemawia) i Wiceprezes ZUS Mariusz Jedynak - link do powiększonego zdjęcia

Konkurs o tytuł „Lider Ubankowienia” powstał z inicjatywy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Jego celem jest promowanie bezgotówkowych form pobierania świadczeń z ZUS.

Poziom ubankowienia wśród świadczeniobiorców ZUS jest wciąż niski. Niemal co trzecia osoba, która pobiera świadczenia z ZUS (28,2%) nie korzysta z usług bankowych. To oznacza wyższe koszty wypłaty świadczeń, które trafiają do świadczeniobiorców drogą tradycyjną.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom konkursu, którzy pokazują świadczeniobiorcom zalety posiadania konta bankowego.