Ścieżka nawigacji

Aktualności

Ostatni moment na złożenie wniosku o świadczenie 300+

Wnioski o wyprawkę szkolną można składać do końca listopada, wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Pieniądze trafią na wskazany rachunek bankowy.

Dotychczas ZUS wypłacił blisko 1,3 mld zł na ponad 4,3 mln dzieci. Uprawnionych do wsparcia jest ok. 4,5 mln.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku, w wysokości 300 zł, na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

„Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od samego początku bardzo sprawnie obsługuje to zadanie. Zainteresowanie rządowym programem Dobry start jest bardzo duże. Przyjmowanie i obsługa wniosków od samego początku działa bez zakłóceń” - zapewnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Osoby, które nie złożyły wniosku o ustalenie prawa do świadczenia dobry start do 30 listopada, ponieważ w tym czasie toczyło się postępowanie o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności, wniosek o świadczenie będą mogły złożyć tylko korzystając z PUE ZUS.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi znajdzie na portalu PUE ZUS.