Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Początek rywalizacji w Olimpiadzie ZUS

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu, który ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym 27 listopada uczniowie odpowiedzą na 20 pytań jednokrotnego wyboru. Komitety szkolne wyłonią troje najlepszych uczniów z danej szkoły. Natomiast komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca. Najlepsze zespoły będą reprezentować swoje województwo w finale Olimpiady w Warszawie.

Jest o co walczyć – oprócz nagród rzeczowych na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce. Ale zyskują nie tylko zwycięzcy. My cieszymy się z każdego zgłoszenia, bo wiemy, że uczestnicy Olimpiady przygotowują się nie tylko do rywalizacji. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych to również wiedza o funkcjonowaniu państwa. Przygotuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy i w życiu osobistym.

Bierzesz udział w tegorocznej edycji Olimpiady? Sprawdź swoją wiedzę w quizie. Do tej pory wzięło w nim udział 1629 osób. Zdecydowana większość osób znała odpowiedź na pytanie nr 5 dotyczące składki zdrowotnej. Najwięcej trudności sprawiło natomiast pytanie nr 8, które dotyczy lekarzy orzeczników. A czy Ty znasz odpowiedź na te pytania?

Życzymy powodzenia!