Ścieżka nawigacji

Komunikaty

Prace serwisowe w systemach ZUS w weekend 29–30 stycznia 2022 r.

W weekend 29–30 stycznia ZUS będzie prowadził prace serwisowe w swoich systemach informatycznych. Będą one dostosowywane do przepisów „Polskiego Ładu”.

Od godz. 9.00 w sobotę 29 stycznia do godz. 8.00 w niedzielę 30 stycznia może wydłużyć się  przetwarzanie danych z dokumentów ubezpieczeniowych i e-ZLA oraz nie będzie można złożyć dokumentów zgłoszeniowych ani anulować e-ZLA, które wystawiono w czasie prac serwisowych. Dokumenty rozliczeniowe związane z dokumentami zgłoszeniowymi, które złożono przed przerwą serwisową, oraz e-ZLA będą przyjmowane przez ZUS bez zakłóceń. Lekarze i asystenci medyczni mogą wystawiać e-ZLA.

Od godz. 18.00 w sobotę 29 stycznia do godz. 3.00 w niedzielę 30 stycznia mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do Platformy Usług Elektronicznych(PUE) ZUS lub poszczególnych jej funkcji. W tym czasie lekarze i asystenci medyczni będą mogli korzystać z Pulpitu Lekarza– narzędzia, które pozwala wystawiać zwolnienia w czasie ograniczeń w działaniu PUE ZUS. Dostęp do Pulpitu Lekarza będzie możliwy ze strony serwisowej.

Od godziny 18.00 w sobotę 29 stycznia do godziny 3.00 w niedzielę 30 stycznia mogą wystąpić ograniczenia w komunikacji elektronicznej z ZUS w programie Płatnik.

W tym czasie będzie wdrażana nowa metryka nr 233 dla wersji 10.02.002 programu Płatnik. Metryka będzie automatycznie pobierana podczas aktualizacji.

Po pobraniu aktualizacji baza danych będzie wymagała konwersji.

Przepraszamy za utrudnienia