Ścieżka nawigacji

Aktualności

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, uhonorowana nagrodą Kreatorka Zdrowia 2023

Kapituła argumentowała, że wyróżnienie przyznano za wieloletnie, nieprzerwane występowanie w debacie publicznej z pozycji racjonalizmu i zdrowego rozsądku oraz za umiejętne łączenie temperamentu wykładowcy uniwersyteckiego z temperamentem szefa jednej z najważniejszych instytucji w państwie.

Prof. Uścińska powiedziała podczas odbierania nagrody, że to zobowiązanie do dalszej determinacji i wytrwałości. – Wieloletni proces badań kształtuje naszą wiedzę, kompetencje i umiejętności – podkreśliła. Zwróciła uwagę, że ZUS przechodzi ogromną zmianę. – Najważniejsza była diagnoza co do kierunku zmian i procesów digitalizacji i informatyzacji, porządkowania pozycji ubezpieczonych i płatników – mówiła.

– Ogromną wagę przywiązywałam od początku do kwestii diagnozowania choroby, do kwestii lepszego zarządzania zdrowiem. Wprowadzenie elektronicznych zwolnień lekarskich wymagało ogromnej odwagi. Do tego potrzebna była siła i determinacja – zaznaczyła szefowa ZUS.

Jak podkreśliła, aby osiągać wyznaczone cele, należy działać wspólnie. – Ta dzisiejsza i ubiegłoroczna konferencja potwierdza, że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Nie tylko w kwestii wykorzystania tych osiągnięć naukowych i medycznych, ale także poprawy jakości organizacji – podsumowała.