Ścieżka nawigacji

Aktualności

W ZUS konferencja „EMC – Cyfrowe wyzwania"

Do udziału w konferencji ZUS zaprosił ekspertów ze środowiska akademickiego, biznesu, administracji oraz organizacji pozarządowych.

konferecja EMC - link do powiekszonego zdjęcia

​​​​​​Podczas licznych wystąpień eksperckich omówione zostały również zagadnienia dotyczące  wykorzystywania rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w usługach publicznych oraz wyzwania wynikające z najnowszych zmian technologicznych dla zabezpieczenia społecznego.

"ZUS po raz kolejny pokazuje, że jest w awangardzie nowych technologii. Pracownicy ZUS są od dziesiątek lat w tej awangardzie. Cieszę się, że mogę Państwu towarzyszyć w tym wyzwaniu - podkreśliła szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk inaugurując konferencję „EMC-cyfrowe wyzwania”.

Gości konferencji powitała Dorota Bieniasz, członek zarządu ZUS nadzorująca pion świadczeń i orzecznictwa, zastępująca prezesa Zakładu. Mówiła m.in. o najnowszych rozwiązaniach przyjętych w Zakładzie. "W ZUS staramy się iść z duchem czasu. Pojawiają się rozwiązania chmurowe, big data i połączenia z innymi instytucjami publicznymi. Przywiązujemy dużą wagę do cyberbezpieczeństwa" - powiedziała Dorota Bieniasz.

Patronat nad konferencją w ZUS objęły Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.