Ścieżka nawigacji

Komunikaty

Wdrożenie nowej metryki programu Płatnik w dniu 28 lutego 2020 r.

Informujemy, że w godzinach 18:00 – 23:30 w dniu 28 lutego 2020 r., mogą występować ograniczenia w komunikacji elektronicznej z ZUS w programie Płatnik. W tym czasie planujemy wdrożenie nowej metryki 192 dla wersji 10.02.002 programu, związanej z projektem MDG+.

W programie Płatnik udostępniamy zmiany, które wynikają z ustawy z dnia 12 grudnia 2019 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2019 r. poz. 2550) – tzw. MDG+, tj.:

  • zmienione formularze ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II, które uwzględnią nowe dane: dochód za poprzedni rok kalendarzowy oraz kwoty przychodu i dochodu w podziale na formy opodatkowania obowiązujące w ubiegłym roku kalendarzowym;
  • zmienione reguły weryfikacji dla nowych dokumentów;
  • zmieniony kalkulator do obliczania podstawy wymiaru składek, który umożliwia wyliczenie podstawy wymiaru składek wg starych zasad MDG oraz nowych zasad MDG+;
  • wizualizację w kartotece dwóch podstaw wymiaru składek – ustalonej na styczeń br. wg starych zasad MDG oraz ustalonej na okres luty-grudzień br. wg nowych zasad MDG+.

Metryka będzie automatycznie pobierana podczas aktualizacji.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.