Ścieżka nawigacji

Aktualności

Weź udział w lekcjach i sprawdź się w konkursie

Koniec wakacji i powrót do szkoły oznacza dla młodzieży ponadgimnazjalnej również możliwość wzięcia udziału w drugiej edycji zainicjowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych autorskiego projektu "Lekcje z ZUS", który odbywa się pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Projekt przybliża uczniom szkół ponadgimnazjalnych niełatwą tematykę ubezpieczeń społecznych w prosty i ciekawy sposób. Dziedzina to trudna, ale istotna dla każdego, kto wchodzi w dorosłe życie. W pierwszej edycji projektu udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczniów z blisko tysiąca szkół.

- Dziś czekamy na kolejne zgłoszenia zainteresowanych udziałem w projekcie "Lekcje z ZUS". Nie ukrywam, że pierwsze chętne szkoły pojawiły się już w wakacje. Każdy nauczyciel, który chce przyłączyć się do naszego projektu, ale ma wątpliwości, czy podoła poprowadzeniu czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, może liczyć na wsparcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Lokalni rzecznicy prasowi prowadzą szkolenia dla nauczycieli przybliżające tematykę "Lekcji z ZUS"- mówi Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS ds. edukacji i komunikacji.

Ogólnopolska inauguracja drugiej edycji "Lekcji z ZUS" z udziałem prezesa ZUS odbędzie się 7 września w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Wszystkich uczestników projektu "Lekcje z ZUS" zapraszamy do udziału w towarzyszącym mu konkursie wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Jego finał odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warunkiem startu w konkursie jest realizacja programu edukacyjnego "Lekcje z ZUS" i zgłoszenie szkoły do konkursu w terminie do 30 października 2015 r. 

Więcej informacji o projekcie oraz wszelkie materiały edukacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.zus.pl/edukacja. Materiały dydaktyczne w formie papierowej (zeszyt nauczyciela z płytą DVD oraz zeszyt ucznia) można uzyskać u rzeczników prasowych oddziałów ZUS.