Ścieżka nawigacji

Aktualności

Więcej stanowisk do e-wizyt w ZUS

W październiku ZUS wprowadził e-wizytę, czyli wideorozmowę z ekspertami ZUS. W ten sposób możesz załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu.

. Już pierwsze dane pokazały, że nowe rozwiązanie spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów. Obecnie e-wizytę codziennie rezerwuje kilkaset osób, a w części placówek – nawet ok. tysiąca. Dlatego już od dzisiaj – 18 grudnia – zwiększamy o 43 liczbę stanowisk do e-wizyt. Nowe stanowiska zaczną działać w oddziałach ZUS w Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Chorzowie, Częstochowie, Gorzowie Wlkp., Koszalinie, Ostrowie Wlkp., Płocku, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Tarnowie, Wałbrzychu oraz w dwóch warszawskich oddziałach (Warszawa II oraz Warszawa III).

Podczas wideorozmowy z pracownikiem ZUS można załatwić sprawy związane z emeryturami, rentami, wypłatą zasiłków, czy porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń. Dużym zainteresowaniem cieszą się również informacje dla przedsiębiorców, zwłaszcza w kontekście wsparcia w ramach Tarczy 6.0.

Na e-wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach 9.00 - 14.00. Warto pamiętać, że w każdej chwili można odwołać umówioną wizytę. Wtedy z niewykorzystanego terminu będzie mogła skorzystać inna osoba.