Ścieżka nawigacji

Aktualności

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” na PUE ZUS od 1 lipca

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Ważne!
Wniosek można składać do 30 listopada.

Więcej informacji na temat programu ,,Dobry Start’’ w ZUS znajdziesz na stronie ZUS. Więcej o samym programie ,,Dobry Start’’ znajdziesz na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (link do strony zewnętrznej).

Jeśli nie masz profilu na portalu PUE ZUS – sprawdź jak go założyć.

Wniosek z programu „Rodzina 500+”
W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, od 1 lipca 2019 r., to świadczenie przyznane do końca maja 2021 r. Obecny okres świadczeniowy 500+ trwa do maja 2021 roku, a nowe wnioski na kolejny okres świadczeniowy można będzie składać od 1 lutego 2021 r.

Natomiast rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając wniosek o świadczenie z programu „Rodzina 500+”.