Ścieżka nawigacji

Aktualności

Wszyscy są wygrani

Blisko 900 uczniów z 290 szkół z całego kraju rywalizowało w poniedziałek 14 marca w etapie wojewódzkim konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Wśród nich byli przedstawiciele każdego rodzaju szkół: zawodowych, techników i liceów. Na 25 pytań wielokrotnego wyboru odpowiadała młodzież z placówek ogólnych i profilowanych, ekonomicznych. A mierzyli się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. 

- Pamiętajcie proszę, że wszyscy jesteście wygrani, bo macie wiedzę, która jest w życiu niezbędna, która pomaga już na starcie, kiedy podejmujecie pierwszą pracę lub rozpoczynacie pierwszą działalność gospodarczą - mówiła, podczas inauguracji konkursu w III oddziale ZUS w Warszawie, prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

W tegorocznej, drugiej już edycji, konkursu wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" wystartowało aż 19 tys. uczniów z 550 szkół, tj. o ok. 8 tys. uczniów i ponad 220 szkół więcej niż w pierwszej edycji. Konkurs jest zaś skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Finał już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie.