Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach tej akcji, na terenie wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce, odbędą się wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkań uczestnicy, ich bliscy oraz opiekunowie będą mogli uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących świadczeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Będzie można skorzystać z pomocy ekspertów Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, którzy wyjaśnią jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia będą informować o zasadach wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe oraz o zdrowym trybie życia, a eksperci Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji o prawach pacjenta oraz pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego.

Dostępni też będą przedstawiciele lokalnych instytucji, fundacji i stowarzyszeń zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami oraz działających na ich rzecz.

Partnerami akcji są Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Fundacja Integracja.

Udział w wydarzeniach mogą wziąć wszyscy, którzy są zainteresowani wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. Nie trzeba się na nie zapisywać, a udział jest bezpłatny.

Sprawdź co się będzie działo w Twojej okolicy - Harmonogram wydarzeń Dnia Osób z Niepełnosprawnościami (plik xlsx 120 kb)

Szczegółowe informacje oraz materiały dostępne są na podstronie poświęconej akcji.

Zachęcamy również do lektury tegorocznego wydania "Informatora dla osób z niepełnosprawnościami 2022" (pdf 2 mb), które przygotowaliśmy wspólnie z PFRON.

Serdecznie zapraszamy!

organizator: logo zus

patronat honorowylogo mpir

partnerzy wydarzenia: logo nfz  logo RPP  logo pfron logo fundacji integracja