Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS gospodarzem obrad Komitetu Sterującego Komisji Technicznej ISSA

Dwudniowe obrady komitetu, które odbywają się w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie 4 i 5 marca, są podzielone na trzy sesje tematyczne. W obradach uczestniczą przedstawiciele instytucji zabezpieczenia społecznego z takich krajów jak Niemcy, Kanada, Japonia czy Francja.

Otwierając obrady prezes ZUS Gertruda Uścińska powitała przedstawicieli komitetu. - To zaszczyt gościć państwa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, który jest jedną z największych instytucji w Polsce. Życzę państwu dobrego pobytu w Warszawie - powiedziała Uścińska.

przemawia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska - link do wiekszego obrazka

Podczas obrad Komitetu Sterującego Komisji Technicznej ISSA prezes ZUS przypomniała o kierunkach dla systemów emerytalnych wskazanych przez Międzynarodową Organizację Pracy i Unię Europejską. Chodzi m.in. o gwarancję minimalnego dochodu oraz o rozszerzenie aktywności zawodowej ludności.

- Polski system emerytalny zachęca do dłuższej pracy. Jeden rok dłuższej pracy może zwiększyć emeryturę średnio o 8-10 procent. To prawdopodobnie najwyższy na świecie wzrost emerytury w przypadku opóźnienia momentu dezaktywacji zawodowej - podkreśliła prof. Uścińska.