Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS i KAS odpowiadają na pytania przedsiębiorców dotyczące Polskiego Ładu

"Opublikowaliśmy na stronie internetowej ZUS specjalny poradnik i przeprowadzamy szkolenia” – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na konferencji 17 stycznia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Przygotowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje m.in.: szkolenia przez internet (webinaria), indywidualną pomoc w placówkach ZUS i KAS, dyżury ekspertów w mediach.

Zmiany, które wprowadził Polski Ład mogą mieć również wpływ na wysokość świadczeń emerytalno-rentowych wypłacanych przez ZUS w 2022 r. Ponad 8 mln emerytów i rencistów otrzyma wyższe świadczenia.

Osoby, pobierające z ZUS świadczenie powyżej 4 920  zł do 12 800 zł brutto w lutym otrzymają zwrot nadpłaconego podatku za styczeń 2022 r. „Nie ma potrzeby składania jakichkolwiek wniosków. Zwrot podatku nastąpi w terminach wypłaty świadczeń w lutym” - powiedziała prof. Uścińska.

W konferencji uczestniczyli również: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceminister finansów Magdalena Rzeczkowska, poseł na Sejm RP Teresa Wargocka oraz wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Osoby, które chcą uczestniczyć w webinariach lub skorzystać z innej formy wsparcia, prosimy o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji i edukacji.