Ścieżka nawigacji

Analizy i raporty ZUS

Bon Turystyczny – podsumowanie

„Należy pamiętać że Polskim Bonem Turystycznym można będzie zapłacić jeszcze do końca marca 2022 roku” – podkreśla wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek.

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Płatności z tytułu Polskiego Bonu Turystycznego realizowane są w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przez Centrum Obsługi Płatności (COP) - specjalnie utworzoną jednostkę w Oddziale ZUS w Słupsku. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia takiego modelu obsługi wypłat z tytułu bonu turystycznego” – dodał Paweł Jaroszek.

Raport "Podsumowanie działalności Centrum Obsługi Płatności (COP)" plik pdf 1mb.