Ścieżka nawigacji

Aktualności

Cztery firmy zainteresowane przetargiem ZUS na 700 mln złotych

W poniedziałek 1 lutego br. komisja przetargowa ZUS otworzyła wnioski firm i rozpoczęła proces ich oceny.

Obecnie usługę utrzymania KSI ZUS wykonuje firma Asseco, która wygrała przetarg na utrzymanie systemu informatycznego ZUS w 2013 roku.

W warunkach przetargu Zakład przewidział dla potencjalnego wykonawcy jeden rok na zapoznanie się z systemem i ewentualne przejęcie zadań od firmy Asseco, której umowa kończy się w 2017 roku.

- Ogłoszenie przetargu na ponad dwa lata przed zakończeniem obecnej umowy ma umożliwić potencjalnemu nowemu wykonawcy zapoznanie się z systemem informatycznym ZUS. Dzięki temu będziemy mieli pewność bezproblemowego przekazania zadań i niezakłóconego działania KSI. Oczywiście postępowanie to może wygrać także obecny wykonawca. Na nikogo się w tym postępowaniu nie zamykamy -  mówi Radosław Stępień, wiceprezes ZUS ds. IT.

Zarząd ZUS jest usatysfakcjonowany faktem, że aż cztery podmioty złożyły wnioski o udział w postępowaniu, co potwierdza zasady konkurencyjności w postępowaniach przetargowych prowadzonych przez ZUS. Kolejnym etapem postępowania po ocenie złożonych wniosków będzie zaproszenie Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału, do złożenia ofert. Szacowany termin to II kwartał 2016 roku.