Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Grybów triumfuje w Olimpiadzie ZUS

W finale wzięło udział 18 drużyn trzyosobowych z całej Polski. Uczestnicy finału zmierzyli się w trzech turach. W każdej z nich musieli odpowiedzieć na 10 pytań wielokrotnego wyboru.  Po każdej turze liczba uczestników zmniejszała się. Do ostatniej rundy trafiły 4 drużyny. Uczestnicy i organizatorzy Olimpiady ZUS

Po srebro sięgnęli uczniowie z Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie reprezentujący województwo śląskie – Patryk Świętek, Sandra Osadnik, Oliwia Matusek z 29 punktami. Uczniowie, którzy zajęli drugie miejsce otrzymali tablety oraz przyrzeczenia indeksów z 6 szkół wyższych.

O trzecim miejscu zadecydował czas ukończenia testu. Brąz zdobyli uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie – Gabriela Bednarek, Weronika Hebda, Dominik Szlęzak z wynikiem 28 punktów. Tyle samo punktów zdobyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu: Damian Jaśkiewicz, Piotr Mazur i Dominik Baziuk. Uczniowie z trzeciego miejsca wygrali czytniki e-booków oraz przyrzeczenia indeksów 6 uczelni. Nagrody dla uczniów, którzy uplasowali się tuż za podium to iPody.

W finale wzięło udział 18 drużyn:

 1. Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu,
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy,
 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim,
 4. I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze,
 5. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
 6. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie,
 7. V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie,
 8. I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie,
 9. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
 10. Zespół Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce,
 11. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,
 12. Technikum Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie,
 13. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie,
 14. Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie,
 15. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim,
 16. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach,
 17. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem,
 18. VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Uczniowie, którzy stanęli na podium mogą liczyć na indeksy Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zwycięzcy mogą liczyć dodatkowo na indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Wszyscy finaliści dostali natomiast przyrzeczenia indeksów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział ponad 30 tysięcy uczniów z 912 szkół z całej Polski. Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się do projektu „Lekcje z ZUS”. Wszystkich licealistów i nauczycieli, którzy chcą wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, zapraszamy do udziału w Olimpiadzie w nowym roku szkolnym. Bądźcie z nami na Facebooku. Do zobaczenia!