Ścieżka nawigacji

Aktualności

Rośnie liczba klientów e-ZUSu

Dotychczasowa liczba wizyt na stronie internetowej pue.zus.pl to ponad 640 tys., z czego unikalnych jej użytkowników było w tym czasie aż 416 tys. Z nich 55,5 tys. osób jest już klientami platformy PUE. Co logiczne, najwięcej zarejestrowanych to ubezpieczeni (53,3 tys.), którzy jednak często występują dodatkowo także w innych rolach tj. płatnika składek i świadczeniobiorcy. Samych płatników zarejestrowało się 26 tys. a świadczeniobiorców - 15,6 tys. Największy przyrost nowych profili, bo ponad 12 tys. nastąpił w grudniu minionego roku. Te liczby obrazują jak ważna dla wielu klientów ZUS jest możliwość załatwienia urzędowej sprawy on-line, bez wychodzenia z domu, czy biura.

Co ważne, zarejestrowani na portalu PUE przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z możliwości rozliczania się z ZUS za pośrednictwem własnego profilu przy pomocy oprogramowania ePłatnik. Z usługi tej miesięcznie korzysta już ponad 1 200 osób, w sumie od początku istnienia PUE za pośrednictwem ePłatnika złożono już 32,6 tys. dokumentów, w tym aż 20,5 tys. dokumentów rozliczeniowych. Pozostałe 12 tys. to formularze zgłoszeniowe. Liczba płatności elektronicznych dokonywanych za pośrednictwem tego modułu stale wzrasta - w ciągu ostatniego miesiąca aż o 59 proc. Oznacza to, że coraz więcej płatników ufa nowej formie komunikacji.

Rośnie też liczba składanych na portalu PUE wniosków niesformalizowanych. Do końca 2012 roku liczba takich właśnie wniosków osiągnęła wartość ponad 130 tys., z czego od początku października złożono ich ponad 120 tys. Dane te podkreślają dynamikę wzrostu zainteresowania i zaufania klientów do tak innowacyjnej formy realizowania ustawowych zadań przez instytucję publiczną.

Uruchomiona 14 czerwca 2012 r. Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej głównym narzędziem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej nowoczesnej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, w tym: uzyskać informację o stanie konta emerytalnego, świadczeniach i płatnościach. Aplikacja ePłatnik przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorców, zatrudniających poniżej 100 pracowników, umożliwia elektroniczne rozliczenia z ZUS.