Ścieżka nawigacji

Aktualności

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych na Uniwersytecie Warszawskim rozstrzygnięta

Walka była niezwykle wyrównana, bowiem finaliści – cztery drużyny czteroosobowe, składające się głównie ze studentów III roku Wydziału Prawa i Administracji UW – wykazały się ogromną wiedzą na temat ubezpieczeń społecznych. Finał trwał ponad godzinę i składał się z dwu części. W pierwszej każda ze studenckich drużyn odpowiadała na pytania z zakresu ubezpieczeń: emerytalnego, rentowych, chorobowego i wypadkowego. W drugiej części z pytaniami z tej dziedziny mierzyli się wytypowani przedstawiciele drużyn – mogli odpowiadać jedynie „tak” lub „nie”. Laureaci olimpiady

Duża była pomysłowość uczestników, jeśli chodzi o nazwy drużyn: Grand Crew, Przezorni Zawsze Ubezpieczeni, sKRUSzeni górnicy, Zusiątka.

Ostatecznie tytuł mistrza ubezpieczeń wywalczyła drużyna Przezorni Zawsze Ubezpieczeni w składzie: Karolina Zagozdon (kapitan), Joanna Gajewska , Adrian Tomczyk, Paulina Zaborowska.

Drugie miejsce zajęła drużyna Zusiątek: Agnieszka Warsewicz (kapitan), Natalia Czyżyk, Maciej Matraszek, Paweł Zabielski.

Trzecie miejsce przypadło ekipie Grand Crew w składzie: Filip Wiaderek (kapitan), Hubert Smoliński, Aleksandra Stysiał, Aleksandra Wójcik

Ostatnim finalistą była drużyna sKRUSzeni górnicy: Tomasz Janas (kapitan), Wojciech Jeziorski, Magdalena Mentrak, Piotr Ratusznik.

Mistrzowi oraz finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych ekscytujących przygód przy zgłębianiu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest tak niezbędna w życiu.

ZUS patronuje wydarzeniu w ramach podpisanej umowy o  współpracy, której jednym z elementów jest wzbogacanie programów nauczania na studiach wyższych o informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych. W semestrze letnim na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego  ZUS zrealizuje wykład ogólnouczelniany składający się z 15 jednostek dydaktycznych. Zajęcia przeprowadzą eksperci ZUS. Wykład będzie na zaliczenie, ma przyznane 2 punkty ECTS.