Ścieżka nawigacji

Aktualności

Cykl podcastów „Prosto z ZUS” nt. tarczy antykryzysowej

Zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy czują się niepewnie w obecnej sytuacji gospodarczej. Dlatego postanowiliśmy w zrozumiały sposób rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie stawiane pytania.

Cykl podcastów otwiera spotkanie z prof. Gertrudą Uścińską prezes ZUS. W nagraniu, które można obejrzeć na stronie internetowej Pracodawców RP (link do strony zewnętrznej), prezes ZUS wyjaśnia, jakie pytania najczęściej padają ze strony klientów, informuje, w jakiej kwocie i ilu osobom udzieliliśmy pomocy w postaci świadczeń, oraz odpowiada na wątpliwości dotyczące kondycji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

W kolejnych podcastach zawrzemy praktyczną wiedzę m.in. z zakresu: zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ulg i umorzeń składek, świadczeń postojowych oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla pracowników opiekujących się dziećmi do lat 8. Jako eksperci w wybranych dziedzinach wystąpią m.in.: dyrektor II Oddziału w Warszawie Beata Pawlińska-Wiak, zastępca dyrektora ds. świadczeń Jolanta Gryz oraz zastępca dyrektora ds. dochodów Magdalena Wojtyra.

To nie pierwszy raz, kiedy II Oddział ZUS w Warszawie współpracuje z Pracodawcami RP, aby przekazywać klientom wiedzę o ubezpieczeniach i świadczeniach. Zarówno poprzednie webinaria, jak i aktualne podcasty można obejrzeć na stronie www.pracodawcyrp.pl.