Ścieżka nawigacji

Aktualności

Prezes ZUS doceniona za działania w czasie pandemii

Wyróżnienie wręczone Prezes ZUS na gali Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 21 kwietnia 2022 r. zostało przyznane również za stabilizację i rozwój Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W czasie pandemii Covid-19 i związanych z nią ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym, ZUS odegrał rolę stabilizatora. To właśnie Zakładowi powierzono obsługę przedsiębiorców w ramach kolejnych edycji Tarczy Antykryzysowej (m.in. obsługa wniosków o świadczenie postojowe, zwolnienie z opłacania składek, dodatkowy zasiłek opiekuńczy, dodatek solidarnościowy) oraz Polskiego Bonu Turystycznego. Dla sprawnej obsługi klientów ZUS rozwinął kanały komunikacji elektronicznej (dedykowane infolinie, dodatkowe funkcje na Platformie Usług Elektronicznych ZUS), wprowadził także zupełnie nową usługę: e-wizytę w ZUS. Dodatkowe zadania powierzone Zakładowi mogły być sprawnie wdrożone i przeprowadzone dzięki automatyzacji usług, którą ZUS wprowadził na niespotykaną dotąd skalę.

W Konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń" nagradzane są osoby, które swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym przyczyniły się do rozwoju sektora finansowego w Polsce.