Ścieżka nawigacji

Aktualności

Budzimy zrozumienie – Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Przez cały wrzesień ZUS będzie zapraszał na wydarzenia, podczas których zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z porad ekspertów od ubezpieczeń społecznych oraz uzyskać wsparcie specjalistów z instytucji partnerskich – Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) czy Biura Rzecznika Praw Pacjenta (BRPP). Podczas tych spotkań osoby z niepełnosprawnością, ich bliscy oraz wszystkie zainteresowane osoby będą mogły uzyskać wyczerpujące informacje o ubezpieczeniach społecznych, przysługujących świadczeniach i różnych formach wsparcia.

plakat Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w ZUS - link do powiększonej grafiki

Eksperci z PFRON wyjaśnią, jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie na cele związane z polepszeniem jakości życia osób z niepełnosprawnością. Pracownicy NFZ będą informować o zasadach wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe oraz o zdrowym trybie życia. Eksperci BRPP udzielą informacji o prawach pacjenta oraz o pomocy psychologicznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się podczas tych spotkań również przedstawiciele lokalnych instytucji, fundacji oraz stowarzyszeń zrzeszających osoby z niepełnosprawnością.

Partnerami ZUS w zorganizowaniu tegorocznej akcji są PFRON, NFZ, RPP oraz Fundacja Integracja. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej objęło te wydarzenia patronatem honorowym.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy

  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • Narodowy Fundusz Zdrowia,
  • Rzecznik Praw Pacjenta,
  • Fundacja Integracja.

logo PFRON logo NFZ logo RPP logo Integracja

Dzień Osób z Niepełnosprawnością 2023 organizowany jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

​​​​​​​ logo MPiPS​​​​​​​