Ścieżka nawigacji

Komunikaty

Ważne informacje dla użytkowników programu Płatnik, którzy wysłali dokumenty rozliczeniowe za 01/2019 z wersji 10.01.001 programu i zostały one odrzucone przez ZUS

Szanowni Państwo,

przypominamy, że wersja programu Płatnik 10.01.001, z której Państwo do niedawna korzystali, została wyłączona 31 stycznia 2019 r.

Dokumenty ubezpieczeniowe, które wysłali Państwo z programu Płatnik w wersji  10.01.001 po 30 stycznia 2019 r. zostały odrzucone przez ZUS.

Oznacza to, że muszą je Państwo przekazać ponownie z obowiązującej wersji programu Płatnik - 10.02.002.

Szczegółowe informacje dotyczące pobrania programu Płatnik dostępne są na naszej stronie http://www.zus.pl/firmy/program-platnik/pobierz/pobierz-program-platnik-10.02.002

Zestawy dokumentów odrzuconych należy zarchiwizować w wersji 10.02.002.

Kroki archiwizacji:

W pierwszej kolejności należy upewnić się czy w programie jest ustawiona Baza archiwum. Jeżeli nie, należy utworzyć nowe archiwum (Administracja – Ustawienia archiwum – Zmień bazę archiwum).

Należy utworzyć kopię dokumentów wysłanych (z menu bocznego wybieramy: Dokumenty wysłane –  podświetlamy dokument i wybieramy prawy przycisk myszy – Utwórz kopię dokumentu).

Należy dokumenty zweryfikować i dodać do zestawu.

Następnie należy podświetlić odrzucony zestaw – z menu Administracja wybrać Archiwizuj zestaw dokumentów. Na ekranie zostanie wyświetlone okno dialogowe z pytaniem „Czy zestaw wraz z dokumentami ma zostać usunięty z bazy”. Klikamy TAK.

Po tej czynności będzie można wysyłać zestaw dokumentów za styczeń z nowej wersji programu Płatnik.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na Najczęstsze pytania w sprawie nowej wersji programu Płatnik (v. 10.02.002)