Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS liderem elektronizacji

Prof. Uścińska wskazała, że w ciągu ostatnich kilku lat powstał szereg możliwości w komunikacji elektronicznej z urzędami – i sama z nich korzysta.

- Dokonał się ogromny postęp - to jest właściwy kierunek. Z punktu widzenia ZUS to priorytetowe obszary działań strategicznych. Od kilku lat prowadzimy jasną politykę dotyczącą usprawniania tego, co realizujemy. Jesteśmy też kreatorami różnych rozwiązań. To wszystko jest możliwe we współpracy z sektorem IT – mówiła prezes ZUS.

Adam Góral, prezes Asseco Poland, wyraził dumę z tego, że jego pracownicy mogą uczestniczyć w kluczowych projektach ZUS.

- Trudne czasy wymusiły przyśpieszenie cyfryzacji. Nasza współpraca z ZUS pokazała, że dokonaliśmy wielkich rzeczy – mówił szef Asseco.  

Również dr Grzegorz Baczewski chwalił ZUS za elektronizację rozwiązań.

- ZUS jest liderem jeśli chodzi o cyfryzację usług publicznych. To nie jest powszechna praktyka wśród urzędów. Bywa, że proces cyfryzacji jest fragmentaryczny i niespójny – mówił dr Baczewski.

Z kolei Włodzimierz Owczarczyk, członek zarządu ZUS, zwrócił uwagę na problem cyberprzestępczości.

- Ochrona danych to stały i wymagający proces. Jesteśmy w stanie wojny i nie toczy się ona tylko za granicami naszego kraju. To wojna w cyberprzestrzeni" – podkreślił Owczarczyk.

XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu trwa od 6 do 8 września. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Europa w obliczu nowych wyzwań”. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań i dyskusji dotyczących bezpieczeństwa, perspektyw rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwań oraz przezwyciężania kryzysów.