Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Oddział w Szczecinie – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Szczecinie – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w siedzibie Oddziału ZUS w Szczecinie  przy ul. A. Citroena 2.

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone trzy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku wejściem od ul. Citroena. Przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia. Pochylnia umożliwia poruszanie się z poziomu parkingu na poziom chodnika, a w dalszej części z poziomu chodnika na poziom wejścia do budynku.

Drzwi wejściowe do budynku nie otwierają się automatycznie. W otwarciu drzwi pomogą Ci pracownicy ochrony lub pracownicy ZUS. 

Nad drzwiami wejściowymi do budynku jest zainstalowany znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego TOTUPOINT dla osób niedowidzących i niewidomych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Wewnątrz budynku

Wszystkie gabinety lekarzy orzeczników jak i gabinety lekarzy konsultantów ZUS znajdują się na parterze. Natomiast dwa gabinety komisji lekarskich znajdują się na I piętrze budynku. Do gabinetów znajdujących się na I piętrze możesz dotrzeć windą.

Z wejścia kieruj się do „Rejestracji”. Pracownik „Rejestracji” poinformuje Cię o numerze gabinetu, w którym odbędzie się badanie. Dodatkowo udzieli wskazówek, w której części budynku podany gabinet się znajduje oraz jak możesz do niego dotrzeć. Wewnątrz budynku znajdują się drzwi rozdzielające poszczególne części budynku. Drzwi nie otwierają się automatycznie. W otwarciu drzwi pomogą Ci pracownicy ochrony lub pracownik ZUS.

Badani są zapraszani do gabinetów lekarskich ndywidualnie przez lekarzy orzeczników, lekarzy konsultantów oraz członków komisji lekarskich.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się w holu głównym, na parterze budynku.