Ścieżka nawigacji

Nakręć film o bezpiecznej pracy i zgarnij 2 tysiące złotych – konkurs Państwowej Inspekcji Pracy

Nakręć film o bezpiecznej pracy i zgarnij 2 tysiące złotych – konkurs Państwowej Inspekcji Pracy

Dwa tysiące złotych za półtoraminutowy film? To możliwe w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Legitna praca w oku kamery”. Wystarczy opowiedzieć kolegom i koleżankom o bezpiecznej pracy i wysłać zgłoszenie do 15 marca 2024 roku.

Państwowa Inspekcja Pracy po raz kolejny stawia na młodych. Tym razem zaprasza osoby między 14 a 24 rokiem życia do udziału w konkursie filmowym „Legitna praca w oku kamery”. Uczestnicy mają za zadanie nakręcić film, w którym będą zachęcać swoich rówieśników do zatrudnienia się zgodnie z prawem i w bezpiecznych warunkach. Twórców nie ogranicza forma, dopuszczalne są wszystkie gatunki filmowe, jedynym ograniczeniem jest czas – film nie może przekraczać 90 s. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii wiekowych otrzymają nagrody w postaci bonów o wartości 2 tysiące złotych. Jest więc o co powalczyć! Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz niezbędne dokumenty (link do strony zewnętrznej).

Młodzi potrzebują bezpiecznej pracy

Konkurs jest realizowany w ramach kampanii społecznej „Legitna praca”, adresowanej głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Statystyki pokazują, że osoby w wieku 18-24 lata są znacznie bardziej narażone na poważne wypadki przy pracy niż ich starsi koledzy. Brakuje im wiedzy i doświadczenia, nie mają świadomości swoich praw i obowiązków pracodawców, często nie mają dość odwagi, by upominać się o bezpieczne warunki pracy.

Jedną z form budowania bezpiecznego środowiska pracy dla osób wkraczających na rynek pracy jest zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w tym procesie. Młodzi ludzie docierający z przekazem o bezpieczeństwie pracy do swoich równieśników są bardziej wiarygodni i skuteczni, a filmy zachęcające do podejmowania właściwych decyzji na rynku pracy to przekaz, który naprawdę działa.